Expo-net.cz

Program konference 2012

 

9:00 – 9:10       zahájení konference

9:10 – 9:40
Právní otázky smluvní úpravy IT ve zdravotnictví

JUDr. Lukáš Jansa, advokát, Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři v.o.s., advokátní kancelář
V přednášce bude z praktického hlediska vysvětleny problematické otázky smluvní úpravy v oblasti informačních technologií. Pozornost bude věnována otázkám dodání softwaru, servisu a údržby softwaru a také migrační smlouvě umožňující přechod na Cloud Computing. Dále bude pozornost věnována smluvní úpravě Cloud Computingu (smlouva SaaS), zejména pak SLA jako součást smlouvy, úprava dostupnosti apod. Dále bude pojednáno o změnovém řízení (change management) a o osobních údajích ve zdravotnictví v cloudovém prostředí.

 

9:45 – 10:15
Bezdrátová síť pro zdravotnictví D-Link

David Rusín, Channel Sales Manager, D-Link s.r.o.
Společnost D-Link Vám představí řešení pro výstavbu centrálně spravované homogenní bezdrátové sítě splňující ty nejpřísnější nároky kladené ve zdravotnictví. Ukážeme Vám, jak získat bezpečnou bezdrátovou konektivitu pro personál i pro pacienty. Navíc se dozvíte, že Wi-Fi neznamená pouze internet, ale i nejjednodušší způsob, jak mít dění v celé nemocnici pod dohledem.

prezentace ke stažení

 

10:20 – 10:50
Zdravá síť a data ve zdravotnictví

Vladimír Brož, Country Manager Czech Republic - Hungary – Slovakia, Fortinet
Zdravotnické organizace jsou pod tlakem správy elektronických záznamů v kombinaci s ochranou osobních údajů. Tato situace vyvolává enormní tlak na jejich infrastrukturu. Potřebují flexibilní řešení, které je schopno zpracovat velké množství dat, zajistit přístup ke zdrojům a být ve shodě s oborovými předpisy při zajištění vysokého stupně bezpečnosti těchto dat.

prezentace ke stažení

 

10:50 – 11:10       přestávka na kávu

11:10 – 11:40
IT podpora reálných procesů ve zdravotnictví

Ing. Petra Bičišťová, produktová manažerka , STAPRO s. r. o.
Ing. Petr Siblík, produktový manažeř, STAPRO s. r. o.

Nemocniční informační systémy mohou podporovat reálné procesy, které probíhají uvnitř nemocnice, od jednoduchých workflow až po možnost nastavení klinických doporučených postupů, které standardizují péči o pacienta s daným onemocněním. A zároveň mohou nastavovat procesy při vyměňování a sdílení informací mezi zdravotnickými zařízeními.

prezentace ke stažení 

 

11:45 – 12:15
Hrozby vs ESET Endpoint Solutions

Igor Hák, Technical Director, ESET software
Dnešní internet se stal ideálním prostředím pro aplikaci sociálního inženýrství, clickjackingu a dalších metod pro vylákání mnoha peněz. Praktická přednáška představí i další současné hrozby, včetně obrany v podobě nové generace bezpečnostního řešení ESET Endpoint Solutions.

prezentace ke stažení 

 

12:20 – 12:50
CSC eHealth ... a co dál? - komplexní řešení pro zdravotnictví (prezentace v angličtině)
Peter Christen, Health Services Business Development Executive, CSC

Ve své prezentaci CSC ukáže mix od TeleMedicine až po Collaboration Portal a představí základy propojení zdravotních informací mezi různými zainteresovanými stranami ve zdravotnictví.

prezentace ke stažení

 

12:55 – 13:25
Bezpečně a efektivně na nemocniční datovou síť

Jan Zemek a Marek Vyklický, PROFIcomms s.r.o.
Představení nasazení německých UTM firewallů gateProtect v nemocnici Vysoké Mýto s využitím unikátního managementu eGUI, který zásadně omezuje možnost vzniku lidské chyby. Bez potřeby vytvářet dokumentaci, časově velmi nenáročnou editací a přidávání pravidel a bez potřeby absolvovat technické školení se výrazně redukuje výsledná cena implementace.
Zároveň Vám představíme aplikační studii nasazení IP prvků firmy Brocade v nemocničním prostředí datového centra, počítačové a Wi-Fi sítě s životností 10 let.

prezentace ke stažení
prezentace ke stažení 


13:25 – 13:30       losování návštěvnické ankety

13:30 – 14:15       oběd

 


Partneři 2012:

CSC

D-Link

eset

proficomms

stapro

 

Mediální partneři:

Kurzy, školení

 

 

 

Pitný režim zajišťuje:

Copyright expo-net.cz 2009, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS